רעיון אנרגטי – עקרונות

רעיון אנרגטי
עיצוב: Art Director

מאמר קצר אשר פורש בפני הקורא, מספר עקרונות המאפיינים רעיון אנרגטי.

רעיון אנרגטי הינו רעיון דינמי וחי.
רעיון אנרגטי מעצם היותו דינמי, הינו רעיון שמשתנה ומתאים את עצמו ליכולת הספיגה והעיכול של האדם המתעניין בו.
רעיון אנרגטי מוצא דרכים שונות לבטא את עצמו ולהיפרש בהכרתו של האדם, בתואם עם מצבו, והאַטְמוֹסְפֵרָה האנרגטית הדומיננטית בה הוא נמצא כרגע.
זה מלמד אותנו שרעיון אנרטי הינו רעיון גמיש ביותר, אשר מוצא דרכים להסתגל לשינויים המתרחשים בהכרתו של הפרט. אילולא היה הרעיון האנרגטי גמיש במידה שכזו, המערכת האנרגטית או האַטְמוֹסְפֵרָה האנרגטית, הייתה דוחה אותו מקירבה. תופעה דומה למה שאנו מזהים כאשר שתל זר מוחדר לגוף האנושי.

רעיון אנרגטי עשוי לעטות ביטויים שונים אצל אנשים שונים. היופי הוא בכך שמגוון ביטויים אלו, נכונים תקפים ושרירים באותה המידה בדיוק. הגמישות של היקום והרעיונות האנרגטים היא אין-סופית, דבר המאפשר אין-סוף ביטויים לכל אשר ישנו.
זו ההכרה שלנו אשר צריכה כעת למצוא את מידת הגמישות התואמת, בה.

תכונה זו של גמישות, מביאה לכך שכל התבוננות שלנו ברעיון אנרגטי, תחשוף בפנינו תמונה אשר במשהו תהיה שונה מהתמונה שהתגלתה בפנינו בפעם הקודמת!
אני ממליץ מאוד ללומד הרציני, לחזור ולעיין ברעיונות האנרגטיים אשר משכו את תשומת ליבו. התבוננות חוזרת, מעמיקה את ההבנה ומרחיבה את הבהירות.
אין האמת של רעיון אנרגטי יכולה להיפרש בהכרתו של הלומד במלואה באקט אחד, זאת מסיבות שונות שלא נתעכב עליהן כאן, אולם היא נפרשת בהכרתו של המתבונן בהדרגה ובתואם מוחלט עם מצבו באותו הרגע.

רעיון אנרגטי בהשתנותו וב"התאקלמותו" בהכרה בה הוא מתקיים, אינו מאבד מהעיקרון היסודי הפועם בו.
האמת הטמונה ברעיון, ואשר היא כוח החיים שברעיון, אמת זו נשארת יציבה ובלתי משתנה. מה שאנחנו רואים זה מסוגלות מיוחדת במינה, לשמר אמת זו תחת כל הנסיבות.
דבר זה מעניק לאמת שהרעיון האנרגטי נושא בתוכו, חיות, עוצמה ויציבות יוצאי דופן.
בהתבוננות ברעיונות האנרגטים אשר הופיעו לאורך ההיסטוריה האנושית, אנו יכולים להבחין בחזרתם של רעיונות מסויימים שוב ושוב. רעיונות אלו חזרו בכסות שונה, כזו שהתאימה את עצמה למצב ההכרה באותה תקופה.
ההתבוננות תראה לנו שהאמת שרעיונות אלו נשאו בתוכם, איננה שונה מהאמת אותה הם נושאים כעת. היא איננה שונה ויתרה מכך, זו אותה אמת בדיוק! הלבוש של הרעיונות האנרגטים מתאים את עצמו "לאופנה" השלטת.
נקודה זו מהווה אפיון נוסף חשוב  בעקרונות של רעיון אנרגטי,
האמת אותה רעיון אנרגטי נושא בכנפיו, היא ניצחית ובלתי משתנה.

רעיונות אנרגטים אחראים על האמיתות של היקום כולו. אפשר לראות את הרעיונות האנרגטים כ"שומרי החותם" של היקום.

כשאני נפתח או נחשף לרעיון אנרגטי, אני יודע שרעיון זה אינו סופי. הניסיון לימד אותי שכל רעיון אנרגטי שפגשתי, שינה צורה במהלך שהותי עימו. הייתי צריך למצוא בתוך עצמי גמישות מספקת, אשר תאפשר לי להשתנות יחד עם האופן בו הרעיון האנרגטי התבטא בחיי. לעיתים שינוי של מילה בודדת באופן תיאור הרעיון הביאה להתבהרות בלתי צפוייה אשר כתוצאה מכך, תמונת העולם שלי השתנתה באופן דרמטי.

כאשר מתרחש תהליך כזה של שינוי, הוא בדרך כלל מורגש טבעי, מובן מאליו, ומשמח מאוד. זה כמו הצעד הבא המתבקש. אולם קורה ושינוי זה עשוי להיות מאתגר יותר, והבנה של האופן בו רעיון אנרגטי פועל, בהחלט עשוייה לסייע בידיו של הלומד.

רעיון אנרגטי, נמשך אל ההכרה התרה אחריו. משמע, אם הנושא של רעיון אנרגטי מושך אותך, זה מעיד על כך שהינך מוכן לקראתו. הצעד הבא מבחינת הלומד הינו, לאפשר לרעיון האנרגטי להגיח בחייו.
זה יכול להופיע באין ספור דרכים, רובן בלתי ניתנות לצפייה מראש. עלינו להיות במצב של דריכות-משוחררת כך שכאשר רעיון אנרגטי יחלוף באַטְמוֹסְפֵרָה האנרגטית שלנו, נהיה מספיק ערניים ורגישים להבחין בו ולאמץ אותו אלינו.
יש אין סוף דרכים בהן הלומד יכול לאמץ אליו רעיון אנרגטי ואני משאיר ללומד לגלות את הדרך הראוייה לו ביותר. הדבר שאני כן מוכן לומר בעניין זה הינו, שכאשר אני מאמץ אל קירבי רעיון אנרגטי, המגע עם הרעיון, משמח, מלהיב, מעורר, מרגש, לעיתים אפילו אקסטטי. ההרגשה המתלווה למפגש עם הרעיון האנרגטי, מעידה האם זו הדרך ואם לאו.

רעיון אנרגטי יכול לאתגר, אבל הוא תמיד וללא יוצא מן הכלל, מרגיש טוב!

 

שלכם באהבה,
רפאל בר לב

ESIM© – Energy Streams into Matter

 

 

השארת תגובה