אמונה היא רק מחשבה שאני ממשיך לחשוב

אמונה היא רק מחשבה שאני ממשיך לחשוב
הדבר אשר אני מאמין בו, הוא אשר מגשים את עצמו בקיום שלי. אם אני מעוניין במשהו שונה מכפי שאני חווה כרגע, עליי לשנות את מערכת האמונות שלי. על מנת לשנות את מערכת האמונות שלי עליי לשנות את האופן בו אני חושב ומרגיש. על מנת לשנות את האופן בו אני חושב ומרגיש, עליי לאמץ רעיונות חדשים. צילום: איריס בר לב

אֱמוּנָה.

המדען הדגול אלברט אינשטיין אמר:
"אחת ההחלטות היסודיות והחשובות ביותר שעלייך כבן אדם לקבל בחייך היא זו:
עלייך להחליט האם היקום שאתה חי בו הוא יקום ידידותי או יקום עויין.
עלייך להחליט האם היקום הזה מלא בעוינות, איבה, פחד, קנאה, צרות וכדומה. או האם היקום הזה מלא בשפע, שמחה, יצירתיות, חברות, אהבה, צמיחה וכדומה.
כי האופן בו הינך מתבונן אל היקום, קובע את נקודת האמונה המתגבשת בקירבך וזה אשר היקום יציג בפנייך.

היקום כולו הוא מסה אנרגטית תבונית ביותר וחסרת צורה. מסה זאת מתעצבת בהתאם לנקודת המבט, בהתאם לאַטְמוֹסְפֵרָה האנרגטית, בהתאם לנקודת האמונה, אשר ממנה אני ואתה, מתבוננים אליה.

תכולת ההכרה הינה מכלול הדברים שהאדם מאמין ומסכים להם, כאמת עבורו.
אנחנו מחזיקים את הדברים האלו פעילים בהכרתנו, על ידי כך שאנו חושבים אודותם. באופן זה אנו מייצרים סביבם אַטְמוֹסְפֵרָה אנרגטית תואמת, וחוק המשיכה "דואג" להביא ולספק את ההוכחות לממשותם.
האמירה הבאה מבטאת במדויק את אשר נאמר עד כאן:

A belief is just a thought you keep thinking

אמונה היא רק מחשבה שאנחנו ממשיכים לחשוב.

אם ברצוננו לשנות את האמונות שאנו מארחים, עלינו לשנות את האופן בו אנו חושבים.
על מנת לשנות את האופן בו אנו חושבים, עלינו לטפח רעיונות חדשים – רעיונות אנרגטיים.
אנחנו חושבים מתוך הרעיונות שאנו מטפחים בהכרתנו.
הרעיונות שאנו מחזיקים ומשמרים בהכרתנו, הינם הבסיס למערכת האמונות שלנו.
מערכת האמונות שלנו, הינה הבסיס לקיום כפי שאנו חווים אותו.

אנחנו לא יכולים שלא לחשוב, כמו שאיננו יכולים שלא להגיב או להתייחס אל המתרחש בעולם שסביבנו. איננו מעוניינים לחיות בבועה מנותקת.
מה שאנחנו מעוניינים בו, זה שתהיה לנו את היכולת להחליט כיצד אנו מעוניינים להרגיש ולהגיב, בייחס למה שאנו נחשפים אליו. אנחנו מעוניינים לעצב את אופן התגובה שלנו ובעיקר את האופן בו אנו מרגישים.
על מנת שנוכל לאפשר את לידתה של הרגשה חדשה ומתוך כך תגובה חדשה, עלינו לאפשר לרעיונות ומחשבות חדשים להציף את הכרתנו.
אנחנו לא יכולים לדחוק החוצה את הרעיונות שאיננו מעוניינים בהם. זה עומד בסתירה לחוק היסודי של היקום שהינו חוק משיכה. היקום מבוסס על צירוף, חיבור יחד ואין בו דחייה והסרה.
כך שהדבר אשר אפשרי לנו הוא להציע במכוון מחשבות ורעיונות אשר יהיו בתואם עם ההרגשה שאנו מעוניינים לטפח ועם האדם שאנו מעוניינים להיות.
אנחנו רוצים לצאת אל העולם וללקט את הרעיונות והמחשבות, שכאשר אנו חושבים אותן והוגים בהם, נולדת בנו הרגשה טובה.
כאן עומד לרשותנו הכלי של רעיון אנרגטי. רעיון אנרגטי, הינו אותו רעיון/מחשבה שכאשר אנו מארחים אותה בהכרתנו, מרחיב את ליבנו ומעורר בנו תשוקות ומהווים לצמיחה, התרחבות, חופש ושמחה.

אנחנו כאן לשלושה דברים: חופש, שימחה והתרחבות. חופש הינו הדבר היסודי ביותר והזכות הבסיסית שבקיומנו. אנחנו היננו יצורים המחפשים חופש ושום תחליף לא באמת מתקבל אצלנו, מלבד חופש מלא ומוחלט. צילום: Art Director

חופש הינו מרכיב יסודי ביותר בהוויתנו ואנחנו מעוניינים שיהיה לנו את החופש לנהל את חיינו, את הרגשותנו, את תחושותינו בהתאם לאופן שאנו מעוניינים בו.
דבר זה הוא כה בסיסי ויסודי, שבלעדיו אנחנו מרגישים אי-שקט שאין באפשרותנו להרגיעו. עד היום האדם טרם הצליח למצוא משהו שירגיע בו את הדחף העמוק לחופש ויעניק לו רגיעה וסיפוק. זאת מהסיבה הפשוטה:
אין ולא קיים תחליף לחופש! אנחנו חייבים למצוא את הדרך לאפשר לעצמנו להיות חופשיים, אם ברצוננו לחיות בשלווה, באיזון ובהרמוניה, עם עצמנו ועם כל אשר סובב אותנו.

על מנת שנוכל להימצא במקום זה של חופש שאנו כה צמאים אליו, עלינו לאמץ ולטפח בקרבנו את המחשבות, הרגשות והאמונות אשר יהוו מצע לגדילתו.
המחשבות והרעיונות שאנו מחזיקים בהכרתנו, הם המצע עליו הזרעים שאנו טומנים נובטים.
אם ברצוננו לגדל זרעים חזקים, זרעים שיצמיחו עם הזמן פרי ראוי למאכל, את פירות החופש, עלינו לספק לזרעים אלו את המצע הנכון. המצע הנכון הינו רעיונות חדשים המאפשרים לשינוי יסודי בהכרה להתרחש.

אני אסיים מאמר זה, בציטוט מכתביו של הוגה דעות ומורה הקרוב לליבי:

"To be transformed, the whole basis of your thoughts must change. But your thoughts cannot change unless you have new ideas, for you think from your ideas. All transformation begins with an intense, burning desire to be transformed. the first step in the "renewing of the mind" is desire. you must want to be different before you can begin to change yourself. than you must make your future dream a present fact." (Neville Goddard)

שלכם באהבה,
רפאל בר לב

ESIM© – Energy Streams into Matter

 

השארת תגובה