אַטְמוֹסְפֵרָה אנרגטית – כלים להרגשה טובה. חלק ב'

כלים להרגשה טוב
הבוקר הינו מהזמן היקר ביותר העומד לרשותנו במהלך יום. עם ההתעוררות יש באפשרותנו להעניק כיוון ברור ומודע למומנטום האנרגטי/מחשבתי/הרגשתי המתחיל להיאסף. דבר זה הינו בעל חשיבות עצומה לכל מי שלוקח את העניין של התחדשות הכרתית ומודעות יוצרת, ברצינות על מנת לקבל תוצאות ברורות וחד משמעיות. צילום: איריס בר לב

הבוקר, יקיצה.

הבוקר הינו הזמן היקר ביותר העומד לרשותנו במהלך היום. עם ההתעוררות יש באפשרותנו להעניק כיוון ברור ומודע למומנטום האנרגטי/מחשבתי/הרגשתי המתחיל להיאסף. דבר זה הינו בעל חשיבות עצומה לכל מי שמעוניין לאפשר התחדשות הכרתית ומודעות יוצרת בחייו, על מנת לקבל תוצאות ברורות וחד משמעיות.

עם היקיצה ולרוב טרם פקיחת העיניים, אני קשוב בעדינות למחשבות המציעות את עצמן בפני. בדרך כלל מה שאנו עשויים למצוא, הינן שאריות של המחשבה האחרונה, או קבוצת המחשבות האחרונות שֶׁאֵרַחְנוּ טרם שקענו לשינה. אני בוחר שלא להזין אותן ואני עושה זאת על ידי כך שבאופן מכוון ובעדינות רבה (חשוב שזה לא יהיה מלווה במאמץ או במאבק), אני מוצא לעצמי משהו אחר לחשוב אודותיו, להפנות את תשומת ליבי אליו.
אין סוף דברים יכולים לשרת אותי ברגע זה והנה מספר דוגמאות:
אני יכול להפנות את תשומת ליבי לתחושת הגוף המונח על המזרון. אני יכול להפנות את תשומת ליבי לקולות המגיעים מבחוץ, ציוץ ציפורים וכדומה. אני יכול להיות קשוב לנשימה, לאוויר הנכנס ויוצא. אני יכול להיות קשוב לחלל החדר בו אני נמצא. יציאה להליכה בחוץ היא כלי יעיל ביותר למנוע הצטברות של מומנטום ועל אחת כמה וכמה ריצה. למי שהדבר רלוונטי, ריצה הינה דבר נפלא ליצרת שקט ואיזון פנימי וזאת בין השאר בזכות פעילות הנשימה המוגברת.
כפי שאתם רואים, קצרה היריעה כאן מלהכיל את מגוון האפשרויות העומדות בפנינו. כך שעם מעט יצירתיות, מעט אכפתיות מעט תשומת לב ובהשקעה מנימלית, אני מסיט בעדינות את האַטְמוֹסְפֵרָה האנרגטית (המחשבה והרגש המלווה אותה) לכיוון שאני מעוניין.

אני יודע שאם אני אשמור את זה בכיוון שבו בחרתי, לפרק זמן קצר ומספר רגעים זה די והותר.
חוק המשיכה האומר: "זה אשר דומה, לתוך עצמו נמשך" ידאג לחבר אל האַטְמוֹסְפֵרָה האנרגטית שאני נמצא בה, מחשבות ורגשות בעלות רטט דומה. משמעו, מחשבות שמייצרות בי הרגשה טובה.
תפקידי הוא, להציע כיוון, לשמור אותו יציב לפרק זמן קצר ואז לאפשר לחוק המשיכה לעשות את שלו, ושהוא זה שיציע לי מחשבות דומות שיחזקו את האַטְמוֹסְפֵרָה האנרגטית שאני שוהה בה.

כל התהליך הזה, שהרבה מילים נדרשות על מנת לתארו, אורך בפועל פרק זמן קצר. תוך מספר רגעים לפעמים לא עולה על כארבע דקות, אני יכול לקום מהמיטה עם מומנטום אנרגטי שנע בכיוון של הרגשה טובה.

אם אני מתעורר, ואני מוצא שאני נשטף בזרם של מחשבות שאין ביכולתי ברגע זה לשנות את הכיוון שלהן, אני יוצא מהמיטה מיד!!! אני עושה כל שביכולתי, לא להישאר בסיטואציה חשוף לזרם שאני לא מעוניין בו (עקרון זה נכון לא רק בהקשר של קימה בבוקר. עקרון זה אומר: לזוז מהר ככל הניתן מסיטואציה לא רצויה).
אני אז קם ועושה משהו שמשבש את הזרם ומקשה עליו לצבור מומנטום. אני עושה את הדברים הבאים, לדוגמא: אני שוטף את הראש במים תחת הברז. אני ניגש ללגום כוס מים. יוצא לראות מה מזג האוויר בחוץ. מוצא משהו להתעסק איתו, אני מוצא לעצמי פעילות כל שהיא שתעזור לי להפך ללא נגיש, לזרם שאני לא מעוניין בו, הזרם שהתחיל להתעורר עם היקיצה.
בנקודה זו אני רוצה להציג פתרון או 'טכניקה' שנמצאה יעילה ביותר להשקיט את המחשבות, ואשר בעזרתה ניתן בפשטות ובקלות לתת למחשבה לנוע בכיוון רצוי:
מדיטציה! מדיטציה מאפשרת לנו להשקיט את המחשבה ועל ידי כך לעצור את המומנטום, להרגיע את ההתנגדות. על רקע זה עולים ונפתחים בפני הלומד אפשרויות חדשות.
אנחנו נדבר ארוכות על מדיטציה, ככלי המרכזי בלמידה שלנו, ואנו מתייחסים אליה בהרחבה במאמר העוסק והנושא את השם, מדיטציה

 

 

אַטְמוֹסְפֵרָה אנרגטית – כלים להרגשה טובה. חלק ב'

כל אשר תיארתי עד כאן, הינה אקטיביות ומיומנות הנרכשת בעזרת תרגול ועשייה חוזרת ונשנית. כמו כל הרגל חדש שמאופיין בגמלוניות בתחילת דרכו, עם מעט התמדה, והתמדה היא מילת המפתח כאן, הוא הופך להיות מוכר והתוצאות זורמות בהתאם, בקלות, בנינוחות וללא מאמץ.

אני אסכם את חלקו זה של המאמר, קודם לַמַּעֲבָר לחלק הבא, בעזרת מילותיו המדויקות של הוגה דעות ומורה יקר לי ביותר Neville Goddard אשר נהג לומר לקהל מאזיניו:

"We rise above this level through the act of assumption; for an assumption though false, if persisted in, will harden into fact." Neville Goddard

 

לחץ כאן להמשך הקריאה.

אַטְמוֹסְפֵרָה אנרגטית – כלים להרגשה טובה. חלק ג'

שלכם באהבה,
רפאל בר לב

ESIM© – Energy Streams into Matter

 

 

השארת תגובה